Банкротство: В каких случаях это выгодно акционерам?
Банкрутство, досить складна та довготривала процедура, однак, в деяких випадках вона є виходом зі скрутного становища підприємства.
Як прокоментувала партнер АК «Маршаллєр і партнери», адвокат Тетяна Тимченко (на фото), «іноді, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), підприємство (боржник) прямо зобов'язаний Законом «Про банкрутство» звернутися до господарського суду з заявою про банкрутство».
«Банкрутство у будь-якому разі, безпосередньо пов'язане з реалізацією корпоративних прав, або з припиненням таких прав. Отже, розуміючи (контролюючи) процедуру банкрутства, можна або позбавити таких прав деяких акціонерів, та здійснити «перетікання» активів на нову (іншу) структуру, або ліквідувати підприємство, яке вже вичерпало себе», — каже юрист.
За її словами, особливо актуально проведення процедури банкрутства для акціонерних товариств, у яких неймовірні борги, діяльність майже відсутня, а отже відсутні джерела для утримання такого АТ. При цьому, АТ — це така форма існування підприємства, яка постійно вимагає витрат…
Саме банкрутству як одному з варіантів вирішення корпоративних конфліктів буде присвячено доповідь пані Тимченко під час бізнес-практикуму «Корпоративна безпека та безпека активів товариства в України», що відбудется 16 вересня у Києві. Зокрема, йтиметься про порушення справи про банкрутство самим боржником та в яких випадках це вигідно акціонерам, про порушення справи про банкрутство кредитором, який підконтрольний товариству (контрольоване банкрутство) або не підконтрольний (недружнім). Буде розглянуто переваги для товариства при знаходженні в процедурі банкрутства, організація торгів в процедурі банкрутства та ін.