Порядок сплати ЄСВ адвокатом роз’яснила ДФС

29 марта 2017 - Бизнес Рост
article3667.jpg

Базою нарахування єдиного соцвнеску для адвокатів є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Про це ідеться у листі Державної фіскальної служби України від 13 березня 2017 року № 3425/П/99-99-13-02-03-14, передає «Закон і Бізнес».

ДФС нагадує, що відповідно до п.3 ст. 4 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об'єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що

здійснює його збір та ведення обліку, визначає закон № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Крім того, згідно з п. 5 частини першої ст. 4 закону № 2464 платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Облік платників єдиного внеску здійснюється відповідно до ст. 5 Закону № 2464.

Зокрема, взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», контролюючим органом здійснюється за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162.

Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 закону № 2464 базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до

закону № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (абзац перший п. 2 частини першої ст. 7 закону № 2464).

Законом № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до закону № 2464, які набули чинності з 01 січня 2017 року, зокрема у першому реченні абзацу другого п. 2 частини першої ст. 7 слова «має право самостійно» замінено словом «зобов'язаний».

Тобто, якщо платником єдиного внеску-особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник

зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абзац другий п. 2 частини першої ст. 7 закону № 2464).

Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої ст. 6 закону № 2464).

Ставка єдиного  внеску для  платників єдиного внеску відповідно до норм частини п’ятої ст. 8 закону № 2464 встановлено у розмірі 22 відсотки.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 закону № 2464).

Отже, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні перебувати на обліку в органах доходів і зборів як платники єдиного внеску. При цьому з 01 січня 2017 року, якщо така особа не отримує дохід (прибуток) у звітному році або

окремому місяці звітного року від незалежної професійної діяльності, вона зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Источник: zib.com.ua

Рекомендуем прочитать:

Адвокат М. Спасов утверждает, что хотя постановление НБУ о временных ограничениях покупки валюты на межбанке и принято в соответствии с нормами закона, но в то же время оно существенно ограничивает свободный оборот валюты в стране. ...
ВАСУ отказался передавать для пересмотра ВСУ определение, согласно которому споры с ВКДКА должны рещаться в порядке гражданского судопроизводства....
На горячую линию адвокатского объединения "АБ "Юргазэнерго" поступил звонок клиента о срочном выезде и участии в проведении одновременно трех обысков по месту ведения бизнеса и месту жительства должностных лиц предприятия. Адвокатская компания, которая...
Адвокаты и бухгалтеры обязаны будут сообщать в Госфинмониторинг о подозрительных финансовых операциях. Исключения составят те случаи, когда информация стала известна при обстоятельствах, являющихся предметом их профессиональной тайны....

ДЛЯ ПРЕДПРИЯТИЙ, ПОД ЗАКАЗ: подтвержденный налоговый кредит с интересующими Вас товарными группами, с дисконтом! Находим и продаём актуальные для Вашего бизнеса товары (в т.ч. подакцизные) от импортеров и украинских производителей. (050)193-78-89 просм. - 281343

Теги: адвокат
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!